EGE14SRED
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
EGE14SRED
Adapter Rak 14S G1/2'' ED, O-ringstätad
Alternativ (1)
Indskruning - ø14S indv x 1/2" BSP - o-ringstætning
Varenummer:
FEGED14SR12WD
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
14 mm
Dimension i
14 mm
Gevind udvendig
G 1/2 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L1
37 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-EGED-14SR-WD-BV-W3-DKO
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
27 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
T
G 1/2 BSP
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tilspændingsmoment
115 Nm
Tryk maks.
630 bar
Vinkel
0 °
d1
14 mm
d2
9 mm
i
14 mm
Pakke str.
10 st
Stregkode
128821
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
0,144 Kg
Oprindelsesland
deu
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Artikel datablad
3D-fil
Bemærk: Åbning af 3D-filer kræver et program der understøtter fil-formatet
Ofte købt sammen med
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC
Varenummer:
08M2T
Pakke str.:
1 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
Hydraulslang M5K 1/2'', Bobin 75m
M5K-08
75 m
Min. bestillingsenhed er:
Hydraulslang MXT 1/2 275bar
Hydraulslang MXT 1/2 275bar
08MXT
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC 30m rulle
08M2T-RL30
30 m
30 m
Hydraulslang MxT-XTP 1/2" 275 bar 75 mtr bobin
08MXT-XTPXRL75
75 m
Hydraulslang MXT 1/2 275bar 75m bobin