XGE38SMED
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
25 variants
Chosen variant:
XGE38SMED
Stud fitting - ø38S x M48x2 - WD seal
Accessories (2)
Spare parts (1)
Skärring 38S
Partnumber:
DPR38S
M38S nut ø38 M52x2
Partnumber:
M38S
WD seal R11/2 + M48x2
ED112
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
38 mm
Dimension i
22 mm
L
64 mm
L1
79 mm
L2
26 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-38SM-WD-B-W3
Pressure max.
400 bar
S1
55 mm
S2
60 mm
Series
S
Thread T
M48x2
Torque tightening
540 Nm
d1
38 mm
d2
32 mm
i
22 mm