VU-14-10BAR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
38 varianter
Utvald variant:
VU-14-10BAR
Check valve OM G1/4 10bar Qmax 350bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
OM Oleodinamica Marchesini
C
G 1/4 BSP
D
21 mm
Flow max.
20 lpm
Hexagon
19 mm
L
62 mm
Length
62 mm
Material
Steel
Oil Temperature Recommended
50 °C
Oil viscocity recommended
30 cSt
Pressure max.
350 bar
Pressure opening
10 bar
Standard Cracking Pressure
0,4/0,7 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread
G 1/4 BSP
V
Förpackningsstorlek
Streckkod
453670
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
0,11 Kg
Ursprungsland
ita
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Backventil OM G1/4 10 bar max 350 bar