VBPDE1/4L-2CEXC-10L
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
VBPDE1/4L-2CEXC-10L
pilotstyrd b.v.
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
10 mm
Flödeshastighet nominell LMin
20 lpm
Modell kod
V0091
Märke namn
OM Oleodinamica Marchesini
Packningsmaterial
NBR
Pilot förhållande
1:5,5
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
350 bar
Tryck ôppning
7 bar
Typ
Dubbel
Ytskiktbehandling
Förzinkad
Package size
Barcode
410375
Gross weight
0,63 Kg
Net weight
0,63 Kg
Country of origin
IT
Product information
7bar, 20l/min, 350bar, 1:5,5
Artikel datablad
Others has been looking for
Backventil OM G1/2, 0.5 bar, 350 Bar
Partnumber:
VU-12
Package size:
Prioritetsventil. OM G1/2 350bar
Partnumber:
VPR3-12
VU-14
VU-38
Backventil Inv-R 1'', PN63 AISI316/FKM
H151-1-SY
Prioritetsventil. OM G3/4 350bar