Magnetventil Cetop 3 DHL-0610/X24DC u.stik
Varenummer:
DHL0610/H
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
M05x030 DS bolt indv.6kt 12.9 DIN912
Varenummer: 9123705030
DIN-stik 3pol+jord støbt/med 5 mtr. kabel 12/24/230V AC/DC
Varenummer: E153N40061
24Vdc magnetspole DHL u.stik
Varenummer: SPCOL24DC
Aktivering
Magnetspole, Manuel nødbetjening
Antal veje/positioner
4/2
Beskyttelsesklasse
IP 65
Flow Nominel
60 lpm
Forureningsgrad maks.
20/18/15 - ISO 4406
Isoleringsklasse
H
Korrosions resistens
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Model kode
DHL-0610/X24DC
Mærke navn
Atos
NG ISO-størrelse
NG06
Olieviskositet anbefalet
15 - 100 cSt
Overfladebehandling
Passiveret, Zink coating (CR III)
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Spænding
24 V
Stiktype
DIN EN 175301-803 Form A
Strømtype
DC
Temperatur maks.
+70 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tilspændingsmoment
8 Nm
Tryk T maks.
210 bar
Tryk maks.
350 bar