XTR-18-12-18L
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
XTR-18-12-18L
Adapter, T Reducering 18,12,18L
Specifications
Dimensions and shipping
D3
18 mm
Diameter rör
18 - 12 - 18 mm
Gänga utv. metrisk
M18x1,5, M26x1,5
L1
24 mm
L2
23,5 mm
L3
23,5 mm
L5
39 mm
L6
40 mm
L7
40 mm
Modell kod
FI-T-18/12/18L-W3
Märke namn
Stauff
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
32 mm
S2
22 mm
S3
32 mm
S4
24 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
18 mm
d2
12 mm
l1
31 mm