XTE15LKR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
XTE15LKR
Adapter T 15L-R 1/2''
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
11 mm
Diameter pipe
15 mm
Dimension i
14 mm
L
28 mm
L1
36 mm
L2
21 mm
L3
34 mm
Material
Stål
Model code
XC15RLZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
27 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
R 1/2 BSPT
Thread outer
R 1/2 BSPT
Thread outer metric
M22x1,5
d1
15 mm
d2
12 mm
i
14 mm