SCM-025W-P-I42-K25-S3G-100
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
26 variants
Chosen variant:
SCM-025W-P-I42-K25-S3G-100
SCM-025W-P-I42-K25-S - Motor Sunfab 25cc, ISO 4-H, kil 25mm, ansl. 40'
Specifications
Dimensions and shipping
Antal monteringshål
4
Axel diameter
25 mm
Axel kilspår
8,0 mm
Axeltyp
Cylindrisk
Bultcirkel
125 mm
Deplacement
25.4 cm3
Föroreningsgrad max.
-/16/13 - ISO 4406
Ingång
G 3/4 BSP
Kont. rotation max.
6300 rpm
Monteringsfläns
ISO 3019-2 ø100
Märke namn
Sunfab
Oljeviskositet rekommanderad
20 - 43 cSt
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
Portplacering
Bak
Reces
100,0 mm
Rotationshastighet max.
7000 rpm
Rotationshastighet min.
300 rpm
Temperatur max.
+82 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck intermittent max.
400 bar
Tryck kontinuerlig max.
350 bar
Tryck max.
400 bar
Utgång
G 3/4 BSP
Package size
Barcode
382899
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Product information
Motor Sunfab 25cc, ISO 4-H, kil 25mm, ansl. 40'