PU-8/5.5-100M-S
Pakke str.:
100 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
SE ANDRE VARIANTER
23 varianter
Valgt variant:
PU-8/5.5-100M-S
Polyuretanrör PU, 8/5.5, Svart 100m på bobin
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Bend radius
20 mm
Brand Name
Tierre
Color
Svart
Diameter inner
5.5 mm
Diameter outer
8 mm
Material
Polyurethan
Model code
PUES 0855 NE
Pressure burst min.
25.5 bar
Pressure max.
8.5 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Standard
DM174/EC1935
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
0 °C