PU-8/5.5-100M-N
Förpackningsstorlek:
100 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
23 varianter
Utvald variant:
PU-8/5.5-100M-N
Polyuretanrör PU, 8/5.5, Klar 100m på bobin
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Böjningsradie
20 mm
Diameter inv.
5.5 mm
Diameter utv.
8 mm
Färg
Klar
Modell kod
PUES 0855 TR
Märke namn
Tierre
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Standard
DM174/EC1935
Temperatur max.
+60 °C
Temperatur min.
0 °C
Tillverkningsmaterial
Polyurethan
Tryck max.
8.5 bar
Tryck spräng min.
25.5 bar