DKE-1614-X24-DC Atos solenoid valve cetop5
Partnumber:
DKE1614-H
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
Aktivering
Magnetstyrd, Manuell nödöverstyrning
Antal väger/positioner
4/2
Flödeshastighet nominell LMin
150 lpm
Föroreningsgrad max.
20/18/15 - ISO 4406
Kontakt typ
DIN EN 175301-803 Form A
Modell kod
DKE-1614-X24-DC
Märke namn
Atos
NG ISO-storlek
NG10
Oljeviskositet rekommanderad
15 - 100 cSt
Skyddsklass
IP 65
Spänning
24 V
Standard ISO
ISO 4401
Ström
DC
Temperatur max.
+80 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryck T max.
210 bar
Tryck max.
350 bar
Åtdragning moment
15 Nm