24GSP32FL90-080
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
3 varianter
Valgt variant:
24GSP32FL90-080
Presskoppling GSP, 90B
Specifications
Dimensions and shipping
A
175 mm
B
101,9 mm
D
1.1/2"
Diameter fläns
71.4 mm
E
80 mm
Fläns
2 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
K
71,4 mm
Modell kod
24GSP-32FL90-080
O-ring
56,75X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Shore
90
Slangdimension
1.1/2 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
210 bar
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Package size
Barcode
232851
Gross weight
1,38 Kg
Net weight
1,38 Kg
Country of origin
USA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
1.1/2" Indstik (Gates 4SP/4SH) - 2" SAE3000 flange - 90° - 24GSP-32FL90