24GSM24FLHCFM45-44
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
24GSM24FLHCFM45-44
Presskoppling GSM, 45B med helfläns
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
232 mm
B
137 mm
D
1.1/2"
Diameter fläns
63.5 mm
E
44 mm
Fläns
1.1/2 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
63,5 mm
Modell kod
24GSM24FLHCFM45M
Märke namn
Gates
O-ring
47,22X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Shore
90
Slangdimension
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
420 bar
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
158 - 181 Nm