24GSM24FLHCFM45-44
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
24GSM24FLHCFM45-44
Presskoppling GSM, 45B med helfläns
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
232 mm
B
137 mm
D
1.1/2"
Diameter flange
63.5 mm
E
44 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
63,5 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
24GSM24FLHCFM45M
Mærke navn
Gates
O-ring
47,22X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Shore
90
Slangekoblingstype
Med hylsa
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
158 - 181 Nm
Tryk maks.
420 bar