24GSM24FLH90-150
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
24GSM24FLH90-150
Presskoppling GSM 90B, Ø 1 1/2'', SAE 1 1/2'', Kod 62, 150mm
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
214 mm
B
119 mm
D
1.1/2"
Diameter fläns
63.5 mm
E
94 mm
Fläns
1.1/2 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
63,5 mm
Modell kod
24GSM-24FLH90-150
Märke namn
Gates
O-ring
47,22X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Shore
90
Slangdimension
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
420 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
158 - 181 Nm