Coupling 3/4, M30x2 fem. 20S 12G-20FDHORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
12G20FDHORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
89,5 mm
B
38,5 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rør
20 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
12G-20FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm