XGE10LU34
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
XGE10LU34
Stud fitting - ø10L 3/4" UNF
Tillbehör (1)
Alternativ (1)
Reservdelar (1)
Nut - ø10L - M16x1.5
Partnumber:
M10L
Indskruning - ø10L 3/4" UNF
Partnumber:
FXGE10L34U
O-ring, Utv-UNF 3/4''
OUN-08
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
D2
8 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
11 mm
L
31 mm
L1
39 mm
L2
13 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-10L3/4U-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
3/4-16 UNF
Thread outer
3/4-16 UNF
Thread outer metric
M16x1,5
Torque tightening
50 Nm
i
11 mm