EGE25SR34ED
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
EGE25SR34ED
Adapter Rak 25S G3/4'' ED, O-ringstätad
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
25 mm
Dimension i
16 mm
Gevind indvendig metrisk
M36x2 MM
Gevind udvendig
G 3/4 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L1
49 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-EGED-25SR3/4-WD-BV-W3-DKO
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
36 mm
S2
46 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
T
G 3/4 BSP
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tilspændingsmoment
180 Nm
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
d1
25 mm
d2
17 mm
i
16 mm