XGE10LLKR
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
7 varianter
Valgt variant:
XGE10LLKR
Stud fitting - ø10LL x 1/4" tapered
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
8 mm
Dimension i
12 mm
L
26 mm
L1
32 mm
L2
20,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-10LLRk-W3
Pressure max.
100 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
14 mm
S2
17 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread outer
R 1/4 BSPT
Thread outer metric
M16x1,5
d1
10 mm
d2
8 mm
i
12 mm