EGE10SR14ED
Pakke str.:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
EGE10SR14ED
Stud fitting - ø10S indv x 1/4" BSP - o-ring seal
Alternatives (1)
Spare parts (1)
Artikelnummer:
FEGED10SR14WD
WD seal R1/4 + M14x1,5
Artikelnummer:
ED14
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
12 mm
L1
29,5 mm
Material
Steel
Model code
VAD10SR14WZN
Pressure max.
800 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
22 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
T
G 1/4 BSP
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread inner metric
M18x1,5 MM
Thread outer
Torque tightening
55 Nm
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm