RA/8160/M/100
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
RA/8160/M/100
ISO/VDMA Dragstångcylinder Ø160, Dubbelverkanden
Accessories (3)
Magnetavkännare Reed, 5 m
Artikelnummer:
M/50/LSU/5V
Givarfäste
Artikelnummer:
QM/27/2/1
F Gaffelfäste
QM/8160/25
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Norgren
Diameter inner cylinder
160 mm
Pressure max.
16 bar
Pressure min.
1 bar
Stroke
100 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C