MF0203A10HB
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
MF0203A10HB
Filter element - MPT - 10my absolut
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
20 mm
Diameter outer
44 mm
Filtration
Absolute
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
23 lpm
Length
205 mm
Model code
MF0203-A10H-B
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Förpackningsstorlek
Streckkod
486370
Bruttovikt
0,23 Kg
Nettovikt
0,23 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Länkar
Product catalog
Product catalog
Andra tittar på
Return filter - 10my absolut - 1" BSP