4722-42-20-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
32 variants
Chosen variant:
4722-42-20-SY
1.1/2" Insert - (42L) M52x2 female - AISI316
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
42 mm
HEX 1
60 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/4 "
Key size
60 mm
L
93,3 mm
L1
45,5 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
R1
M52x2
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
ØC
26 mm
ØD
32 mm