24GSP24FJX90-089
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
2 varianter
Utvald variant:
24GSP24FJX90-089
1.1/2" Insert - 1.7/8"-12 JIC female - 90°
Specifications
Dimensions and shipping
A
212 mm
Angle
90 °
B
138,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1.1/2"
E
89 mm
H1
60 mm
H2
55 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/2 "
Material
Steel
Model code
24GSP-24FJX90-089
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
Thread
1.7/8-12 JIC
Torque tightening
212 - 235 Nm