04G10FDHORX90
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
14 varianter
Valgt variant:
04G10FDHORX90
Coupling 1/4, M18x1,5 fem. 10S 4G-10FDHORX90 Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
60 mm
B
34 mm
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter rör
10 mm
E
36,5 mm
H
22 mm
Modell kod
4G-10FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/4 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm