Atos 4/2 riktningsventil NG10 med magnetspole

Elektriskt manövrerad, direkt styrd 4-vägs magnetventil.

Alla inre delar av ventilen är skyddade, smorda och dämpade av oljan.

Max. flöde: Upp till 100 liter/minut.

Max. tryck T-port med dränering på Y-port: 315 bar.

Typ /L: Levereras med justerbar reglering av kopplingstider.

AC och DC magnetspolar kan bytas direkt.

NG10 4/2 ventiler Atos DKE med spole 24VDC
NG10 4/2 ventiler Atos DKE med spole 24VDC
HydraSpecma | Nordens bredeste hydraulik sortiment online - dag til dag levering!
HydraSpecma | Hydrauliske Systemer – Slange- og Rørledningsartikler – Elektrificering – Vedvarende Energi

HYDRASPECMA
– DIN PARTNER FRA IDÉ
TIL SERIEPRODUKTION

Hos HydraSpecma er vi specialiserede i at designe og bygge state-of-the-art hydrauliske og elektriske systemer, skræddersyet til vores kunders forskellige behov på tværs af brancher.

Vores ekspertise stopper ikke bare der. Vi er også førende inden for levering af omfattende slange- & rørledningsartikler – fra højkvalitets slanger og rør til robuste fittings og adaptere – som sikrer problemfri væskekontrol og langtidsholdbar ydeevne.

Vi tilbyder også et stærkt produktudvalg til industrien for vedvarende energi, der understøtter din virksomhed med markedsførende køleløsninger, smøre- og filtreringssystemer, hydrauliske systemer samt slanger, rør og fittings.

Vores passion for innovation matches af vores ansvar for kvalitet. Hvert produkt og system i vores omfattende sortiment afspejler dette. Uanset om du arbejder med komplekse hydrauliske systemer eller søger pålidelige komponenter, leverer vi løsningen, du har brug for.

Tag næste skridt med os og oplev, hvordan præcision og teknik går hånd i hånd – og hvor hver eneste forbindelse handler om mere end komponenter og systemer; det handler om mennesker og deres forretning.

FOR HOS HYDRASPECMA

ER DIN SUCCES VORES SUCCES

KONTAKT HYDRASPECMA