XVEE10SR
Pakke str.:
25 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
XVEE10SR
Adapter 45° 10S, Utv-G 3/8'', Ställbar
Accessories (1)
M10S nut ø10 M18x1,5
Varenummer:
M10S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
45 °
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
D3
8 mm
D4
22,8 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension D4
32.8 mm
L
25 mm
L1
34 mm
L2
17,5 mm
L3
28 mm
L4
9 mm
Material
Stål
Model code
FI-VEE-20SR-OK-B-W3
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread outer
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M18x1,5
Torque tightening
80 Nm
Type
Smidda
d2
7 mm