XTR-12-08-08L
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
XTR-12-08-08L
Adapter T Reducering 08L
Tillbehör (2)
Skärring 8LS
Partnumber:
DPR08LS
Mutter 8L (M14x1.5)
Partnumber:
M08L
Specifications
Dimensions and shipping
D3
8 mm
Diameter rör
12 - 8 - 8 mm
Gänga utv. metrisk
M14x1,5, M18x1,5
L1
17 mm
L2
17 mm
L3
17 mm
L5
32 mm
L6
32 mm
L7
32 mm
Modell kod
XGR1288LZN
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
22 mm
S2
17 mm
S3
17 mm
S4
17 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Typ
Smidda
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
12 mm
d2
8 mm
l1
24 mm