XTR-08-12-08L
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
XTR-08-12-08L
Adapter T Reducering 08L
Tilbehør (2)
Skärring 8LS
Partnumber:
DPR08LS
Nut - ø08L - M14x1.5
Partnumber:
M08L
Specifications
Dimensions and shipping
D3
8 mm
Diameter rör
8 - 12 - 8 mm
Gänga utv. metrisk
M14x1,5, M18x1,5
L1
17 mm
L2
17 mm
L3
17 mm
L5
32 mm
L6
32 mm
L7
32 mm
Modell kod
XGR8128LZN
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
17 mm
S2
22 mm
S3
17 mm
S4
17 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
400 bar
Typ
Forged
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d1
8 mm
d2
12 mm
l1
24 mm