RH16-1-S1624
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
44 variants
Chosen variant:
RH16-1-S1624
Skruvsnabbkoppling hona RH16 Utv-16S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
16 mm
Flödeshastighet nominell LMin
148 lpm
Gänga utv. metrisk
M24x1,5
Modell kod
QRC-RH16-1-S1624
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
Serie
S
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
420 bar
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
Package size
Barcode
357193
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Product information
Voswinkel snabbkoppling (skruvtyp)
Tryckområde: Upp till 420 bar.
För höga flöden.
Tekniska data
Others has been looking for
Snabbkoppling Hane, Serie 707 TLX - 1'', Inv-G 1''
Partnumber:
Snabbkoppling BLX 717 SAE 1" Max 420 Bar
Partnumber:
Snabbkoppling Hona, Serie 707 TLX - 1'', Inv-G 1''
Snabbkoppling BLX 717 Inv. 1" Max 420 Bar