OR22.1X1.6-N90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
OR22.1X1.6-N90
O-ring 22.1x1.6 NBR90
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Svart
Diameter inner
22.1 mm
Material thickness
1.6 mm
Shore
90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
Barcode
481537
Gross weight
0,01 Kg
Net weight
0,01 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
O-ring 22.1x1.6 NBR90
Others has been looking for
O-ring passande Utv-G
O-ring passande Utv-G
Partnumber:
OR-12
10 st
O-ring 90S
O-ring 90S
Partnumber:
OR8.73X1.78-N90
100 st
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm