MKHP-DN40-SAE/SAEFS420
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
12 varianter
Valgt variant:
MKHP-DN40-SAE/SAEFS420
MKHP-DN40-SAE/SAEFS4 - Kulventiler MKHP SAE/SAEFS Fläns 2-vägs DN40 6000PSI 420bar
Specifications
Dimensions and shipping
Antal väger/positioner
2/2
Fläns
1.1/2 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
Modell kod
45764
Märke namn
MHA Zentgraf
Packningsmaterial
NBR, POM (Acetal)
Rostbeständighet
300 hours DIN 50021
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
420 bar
Ytskiktbehandling
ZnFe
Package size
Barcode
379923
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Product information
Kulventiler 2V DN40 6000psi 420 Bar
Links
Produktdatablad
Produktdatablad
Others has been looking for
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/2'', 500 bar
Partnumber:
BKH-G12
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G3/8'', 500 bar
Partnumber:
BKH-G38
10 st
Min. order quantity is:
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/4'', 500 bar
BKH-G14
Handtag SW9 Vinkel Skruv/Täckbricka, L=115 H=45, Zink-Nickel
HSW9-VINKEL-ZN-110
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G3/4'', 420 bar
BKH-G34
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G3/4'', 315 bar
BKL3-G34
Kulventil BKH 2-vägs, Utv-M18x1.5, DN10 12L SW9, 500bar
BKH-12L
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1'', 350 bar
BKH-G1
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G3/8'', 500 bar
BKL3-G38
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/4'', Fästhål
BKH-G14-BO
Handtag SW14 Vinkel Skruv/Täckbricka, L=171 H=64, Stål
HSW14-VINKEL-ZN-180
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1.1/4'', 350 bar
BKH-G114
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G3/8'', Fästhål
BKH-G38-BO
Kulventil 2-vägs 800 Bar Inv-3/8 NPT
BKHP800-DN10-3/8NPT
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/2'', Fästhål
BKH-G12-BO
Kulventil Mini 2-vägs, Inv-G1/4''
BKH-G14-MINI
Kulventil BK3-S, 3-vägs T A, Inv-G1/4'', 500 bar
BKT3-G14-A
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G1/4'', 500 bar
BKL3-G14
Handtag SW14 Rak Klämmontering, L=200, Zink-Nickel
HSW14-RAK-ZN-200
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G3/8'' 500 bar syrafast fästhål
BKL3-G38-SY
Kulventil BKH 2-väg Utv-M22x1.5 DN13 15L SW9 500bar Syrafast
BKH-15L-SY
Kulventil BKH 2-vägs, Utv-M16x1.5, DN8 10L SW9, 500bar
BKH-10L
Kulventil BK3, 3-vägs T, Inv-G1/2'', 500 bar