GZR10S10L
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
38 variants
Chosen variant:
GZR10S10L
Övergångsadapter 10S-10L
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
D1
10 mm
D2
10 mm
D3
6,5 mm
D4
6,5 mm
Diameter pipe
10 - 10 mm
L1
38,5 mm
L2
40,8 mm
Material
Stål
Model code
FI-SNV-10S/10L-V-W3-DKO
Pressure max.
500 bar
S1
22 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Series 1
L
Series 2
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C