EGE14SMED
Pakke str.:
40 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
EGE14SMED
Adapter Rak 14S 20x1.5 ED, O-ringstätad
Specifications
Dimensions and shipping
D1
14 mm
Diameter rör
14 mm
Dimension i
14 mm
Gänga inv. metrisk
M22x1,5 MM
Gänga utv. metrisk
M20x1,5
L
36,5 mm
Modell kod
VAD14MSWZN
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S
27 mm
S1
27 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
M22x1,5
d7
26 mm
i
14 mm