BKH-DN25-SAE/SAEFS420
1 st
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
BKH-DN25-SAE/SAEFS420
BKH-DN25-SAE/SAEFS42 - Kulventil BKH SAEFS Fläns 2-vägs, DN25 6000 PSI, 320 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Antal veje/positioner
2/2
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Korrosions resistens
300 hours DIN 50021
Materiale
Stål
Model kode
47968
Mærke navn
MHA Zentgraf
Overfladebehandling
ZnFe
Pakningsmateriale
NBR, POM (Acetal)
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
320 bar
Förpackningsstorlek
Streckkod
379921
Produktinformation
Kulventiler 2V DN25 6000psi 350 Bar
Länkar
Produktdatablad
Produktdatablad
Andra tittar på
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/2'', 500 bar
Artikelnummer:
10 st
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G3/8'', 500 bar
Artikelnummer:
BKH-G38
10 st
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/4'', 500 bar
HSW9-VINKEL-ZN-110
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G3/4'', 420 bar
BKH-G34
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1'', 350 bar
BKH-G1
Kulventil BKH 2-vägs, Utv-M18x1.5, DN10 12L SW9, 500bar
BKH-12L
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G3/4'', 315 bar