AKG12FS300Z
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
Brand Name
MP Filtri
Material
Aluminium, NBR
Model code
AKG12FS300Z
Motor size
160 IEC
Mountingtype
B3/B5
Nominal Torque (Nm)
550 Nm
Pump group
3
Shaft cone
1:8
Shaft diameter motor
42 mm
Shaft motor keyway
12,0 mm
Shaft pump keyway
4,0 mm
Shaft type motor
Cylindrisk
Shaft type pump
Konisk
Shore
85
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Torque nominal
31 daNm
Torque output max.
62 Nm