4100-18-08-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
4100-18-08-SY
PRESSNIPPEL 4100 18MM SL1/2
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
18 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1/2 "
L
65,5 mm
L1
29,5 mm
L2
30,5 mm
Material
Rostfritt stål
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
841581808L
Series
L
Package size
Barcode
253772
Gross weight
0,05 Kg
Net weight
0,05 Kg
Country of origin
ESP
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Rostfri presskoppling. Rörstuds med metriskt yttermått.
Links
Produktdatablad
Produktdatablad
Others has been looking for
1/2" Insert - 7/8"-14 JIC female
Partnumber:
08GS10FJX
Min. order quantity is:
1/2" Insert - (15L) M22x1.5 female - AISI316
Partnumber:
4722-15-08-SY
1/2" Insert - 13/16"-16 ORFS male
08GS08MFFOR
1/2" Insert - 13/16"-16 ORFS female - 90°
08GS08FFORX90S
1/2" Insert - 13/16"-16 ORFS female - 45°
08GS08FFORX45S
1/2" Insert - 13/16"-16 ORFS male - AISI316
4214-08-08-SY
1/2" Insert - (16S) M24x1.5 male
08GS16MDH
1/2" Insert - 1/2" BSP female
1/2" Insert - 1/2" BSP female
08GS08FBSPORX
100 st
1/2" Insert - 1/2" BSP female - 45°
08GS08FBSPORX45
1/2" Insert - 1/2" BSP female - 90°
08GS08FBSPORX90
1/2" Insert - 13/16"-16 ORFS female
08GS08FFORX
1/2" Insert - 1"-14 ORFS female