Pilotstyrd backventil 0.5bar RPC06-0.5-00
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Specifications
Dimensions and shipping
Flödeshastighet nominell LMin
35 lpm
Föroreningsgrad max.
20/19/14 - ISO 4406
Kavitet
NCS06/3
Modell kod
RPC06-0.5-00
Märke namn
Danfoss
Oljeviskositet rekommanderad
12 - 54 cSt
Pilot förhållande
3,4:1
Temperatur max.
+110 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tryck max.
350 bar
Tryck ôppning
0.5 bar
Åtdragning moment
44 - 50 Nm
Package size
Barcode
380244
Gross weight
0,10 Kg
Net weight
0,10 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Links
Produktdatablad
Produktdatablad
Others has been looking for
COIL med Deutsch DT04-2P
COIL med Deutsch DT04-2P
Partnumber:
770924
Package size:
Overcenterventil SUN T-11A
Overcenterventil SUN T-11A
Partnumber:
CABG-LHN
Sun load control valve 4,5:1
Sun load control valve 4,5:1
CBCG-LDN
Tryckreduceringsventil SUN T-11A
PBDB-LWN
CBCG-LJN
Sun check valve 2 bar
Sun check valve 2 bar
CXBA-XCN
Sun throttle-/check valve
Sun throttle-/check valve
FDFA-LAN
Sun pilot operated check valve
Sun pilot operated check valve
CKCB-XCN
Adjustable needle valve - reverse flow check NCBB-LCN
NCBB-LCN
Proportional relief valve XMD04--250-12C-A-00
Sun pressure relief valve 7-2
Sun pressure relief valve 7-2
RPEC-LAN
Overcenterventil SUN T-17A
Overcenterventil SUN T-17A
CBGB-LHN
Sun check valve 0,3 bar
Sun check valve 0,3 bar
CXDA-XAN
SUN direct actin pressure reducing valve
PRDB-LDN
Riktningsventil SUN T-11A 3/2
Riktningsventil SUN T-11A 3/2
DWDF-XAN-224
Sun check valve 0,3 bar
Sun check valve 0,3 bar
CXED-XAN
Pilotstyrd backventil SUN T-21A
CVCV-XEN
Sun load control valve 5:1 with drained spring chamber
CAEG-LGN
Sun bremseventil 3:1
Sun bremseventil 3:1
CBBD-LJN
KIT SEAL - BUNA-N #
KIT SEAL - BUNA-N #
Tryckreduceringsventil SUN T-163A
PBBB-LBN
SOLENOID VALVE POPPET TYPE EVK EVK 06/C5-12D-A-DG-1/2
Sun load control valve 10:1
Sun load control valve 10:1
CBCH-LCN
Sun check valve 2 bar
Sun check valve 2 bar