04G12FDHORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
04G12FDHORX45
Presskoppling 45°, Ø1/4'', Inv-M20-DKO-12S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
67,2 mm
B
41,2 mm
DN
6 mm
Diameter rör
12 mm
E
18,3 mm
H
24 mm
Modell kod
4G-12FDHORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm
Pakke str.
10 st
Stregkode
199842
Brutto vægt
0,08 Kg
Netto vægt
0,08 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Andre kigger på
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-JIS/G-1/4'', Toyota
Varenummer:
04G04FJISX
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-G1/4'''
Varenummer:
04G04FBSPORX
Min. bestillingsenhed er:
Presskoppling 90°, Ø1/4'', Inv-M18-DKO-10S
04G10FDHORX90
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-M18-DKO-10S
04G10FDHORX
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-M16-DKO-10L
04G10FDLORX
Presskoppling 90°, Ø1/4'', Inv-M16-DKO-10L
04G10FDLORX90
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-ORFS-9/16''
04G04FFORX
Presskoppling, Ø1/4'', Banjo-M10
04G10DBJ
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-M18-DKO-12L
04G12FDLORX
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-G3/8''
04G06FBSPORX
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Rörstuds 6mm