TCCLAMP-25
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
TCCLAMP-25
Tri-Clamp 1 pin 25mm
Specifications
Dimensions and shipping
A
20 mm
B
28 mm
Brand Name
Hydraspecma
Diameter flange
25 mm
Diameter pipe
20 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4301 / AISI304
Number of bolts
1
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
5 Nm
Package size
Barcode
377541
Gross weight
0,12 Kg
Net weight
0,12 Kg
Country of origin
esp
Product information
Tri-Clamp 1 pin 25mm