SLK7603PPH
Package size:
1 par
Min. order quantity is:
1 par
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
SLK7603PPH
Clamp ø60.3 - Green PPH - DIN 7
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Green
D1
60,3 mm
DIN size
7
Diameter pipe
60,3 mm
H
92 mm
L1
121 mm
L2
94 mm
Material
Polypropylene
Model code
760.3-PP-H
Number of bolts
DIN 3015 part 1
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Type
Smooth
Width
30 mm
Package size
Barcode
315958
Gross weight
0,12 Kg
Net weight
0,12 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Clamp ø60.3 - Green Smooth Polypropylene - DIN 7 - 760.3-PP-H
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Weld plate - DIN 2 - Phosphated
Partnumber:
SP2
25 st
Multi Weld plate - DIN 2 (10) - Phosphated
Partnumber:
RAP2/44
1 st
Rörklamma Komplett Ø45mm, DIN3015 Lätta Serien, Polypropylen
SP6445PPDPAS
1 st
Clamp Body Size 5 Ø42.4mm Standard Series Polypropylene
SLK5424PPG
Safety locking plate - DIN 3 - ZiNi
SIG3
Clamp ø6 - Alu - DIN 1
Clamp ø6 - Alu - DIN 1
SLK106AAL
25 par
Weld plate - DIN 3 - Phosphated
SP3
25 st
Rörklamma Komplett Ø14mm, DIN3015 Lätta Serien, Polypropylen
SP214PPDPAS
Clamp ø60.3 - Green PP - DIN 7
Clamp ø60.3 - Green PP - DIN 7
SLK7603PP
10 par
Weld plate - DIN 7 - Phosphated
SP7
10 st
Weld plate - DIN 5 - Stainless
Weld plate - DIN 5 - Stainless
SP5-SY
10 st
Rörklamma Komplett Ø16mm, DIN3015 Lätta Serien, Polypropylen
SP216PPGLI
Pipe clamp Ø24mm. DIN3015 Lightweight Series. Polypropylene