JGE-20-20ED-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
31 varianter
Utvald variant:
JGE-20-20ED-SY
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED, Syrafast
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
27,5 mm
Diameter rör
28 - 30 - 32 mm
Gänga
G 1.1/4 BSP
Gänga T1
1.5/8-12 UNF
Gänga utv.
1.5/8-12 JIC
Gänga utv.
G 1.1/4 BSP
I2
20 mm
L1
63,5 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Modell kod
AGJ 1.5/8 - AGR 1.1/4 WD
Märke namn
Volz
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
S1
50 mm
Temperatur max.
+200 °C
Temperatur min.
-20 °C
Thread T2
Tillverkningsmaterial
Acid-resistant steel
Tryck max.
210 bar
Vinkel
0 °
d2
30 mm