HFRL10G03
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Area of use
Compressed air, Food, Gas and liquids compatible with constituent materials, Vacuum
Brand Name
Tierre
Corrosion resistance
96 hours ASS
Diameter pipe
10 mm
Material
Brass, Stainless steel
Material quality
CW614L/CW617L
Model code
HFRL10G03
Pressure max.
20 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
HFR
Standard
Silicone Free
Standard EN
EC 1935/2004, ICIM Food
Temperature max.
+150 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 3/8 BSP
Vacuum max.
-0.999 bar
Förpackningsstorlek
10 st
Streckkod
448947
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
ita
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Vridbar vinkel o-ring 10mm G3/8 FDA Viton
Länkar
Product catalog
Product catalog
Andra tittar på
Rak förskruvning 12x1.5-M16 ABC
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
Adapter 90 Vridbar Ø4 mm 1/4
Adapter 90 Vridbar Ø4 mm 1/4
Artikelnummer:
C02470428
Hus 90 ABC Heavy Duty
Hus 90 ABC Heavy Duty
1 st
Läpivientiliitin,hitsattava,raskas
YS-16
25 st
Wira plugin rak skarv 12x1.5
Wira plugin rak skarv 12x1.5
WIRAG12
ABC Integral Push-in Regular 6x1
150 st
90K Push-in, 12mm rör G1/4, o-ring, SY
SXL-12G02
2 st
Instickskoppling Rak ABC 16x2 Heavy Duty
120 st
Instickskoppling Rak ABC 6x1 Regular
ABC THREDLESS PUSH-IN REGULAR 10X1
Wira plugin 8x1 - 8L
Wira plugin 8x1 - 8L
325121
Instickskoppling Rak ABC 6x1 Small
Skarvkoppling Rak Ø8 mm
Skarvkoppling Rak Ø8 mm
C00491200
5 st
RAK FÖRSKRUVNING 4X1-M12X1,5
RAK FÖRSKRUVNING 4X1-M12X1,5
GE-R BG2/ 1/4"-18 NPTF NEW-LINE MS
REDUCERNIPPEL M14-1/4" 18NPTF
REDUCERNIPPEL M14-1/4" 18NPTF
SLANGFÄSTE PLAST
SLANGFÄSTE PLAST
GRS-12-08
25 st
Demonteringsverktyg Prof ABC 6x1.0
thread adapter PP 1" to 2"
thread adapter PP 1" to 2"