FPCA40R08
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Area of use
Compressed air
Brand Name
Tierre
Color
Black
Diameter pipe 1
40 mm
Material
Aluminium
Model code
FPCA40R08
Pressure max.
16 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
Silicone Free
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
R 1.1/2 BSPT
Thread ISO standard
ISO 7
Vacuum max.
Streckkod
438573
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Instickskoppling Rak 40mm utv R11/2
Product catalog
Assembly instruction
Andra tittar på
Polyamidrör PA12, 4/2, ISO1874/DIN73378, Svart 100m
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
100 m
Polyamidrör PA12 Hård, 6/3, DIN73378, Natur 100m
Artikelnummer:
100 m
10mm nylonrör blå 25 m
10mm nylonrör blå 25 m