32GSM32FLH45-063
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
32GSM32FLH45-063
To be replaced by B051 GSM3232PH45
Specifications
Dimensions and shipping
A
297 mm
Angle
45 °
B
182,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
2"
DN
50 mm
Diameter flange
79.5 mm
E
63 mm
Flange
2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
2 "
K
79,5 mm
Material
Steel
Model code
32GSM32FLH45-063
O-ring
56,75X3,53 mm
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
271 - 294 Nm