20GS38FDHORX
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
20GS38FDHORX
1.1/4" Insert - (38S) M52x2 female
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
145 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
73,9 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rör
38 mm
H
60 mm
Modell kod
20GS-38FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1.1/4 "
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
290 - 310 Nm
Förpackningsstorlek
Streckkod
200606
Bruttovikt
0,99 Kg
Nettovikt
0,99 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Product datasheet
Köps ofta tillsammans med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Artikelnummer:
Artikelnummer:
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C