12G25FDHORX45
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
12G25FDHORX45
Coupling 3/4, M36x2 fem. 25S 12G-25FDLORX45 Gates MegaCrim
Specifications
Dimensions and shipping
A
118,6 mm
Angle
45 °
B
67,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
25 mm
E
31,2 mm
H
46 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/4 "
Model code
12G-25FDLORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm