EGE25SR34ED
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
EGE25SR34ED
Adapter Rak 25S G3/4'' ED, O-ringstätad
Reservedele (1)
Tätning G3/4'' Nitril, Passar M26x1.5, M27x2, G3/4''
Partnumber:
ED34
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
25 mm
Dimension i
16 mm
Gänga inv. metrisk
M36x2 MM
Gänga utv.
G 3/4 BSP
L1
49 mm
Modell kod
FI-EGED-25SR3/4-WD-BV-W3-DKO
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
36 mm
S2
46 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
T
G 3/4 BSP
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
25 mm
d2
17 mm
i
16 mm
Åtdragning moment
180 Nm