1/4" pressure gauge -1-5,0 bar - REPLACED BY SPG063M1-5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Artikelnummer:
SPG063M1-5SB
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Diameter
63 mm
Gevind
G 1/4 BSP
Glastype
Acrylic glass
Materiale
Stainless steel
Materialekvalitet
1.4301 / AISI304
Mærke navn
Stauff
Portplacering
Side
Trykindstilling maks.
5 bar
Trykindstilling min.
-1 bar
Trykmåling nøjagtighed
±1,6% FS
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
0,23 Kg
Nettovikt
0,23 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Glycerine dampened.