GPFO20-25
Förpackningsstorlek:
0 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
GPFO20-25
General Purpose Fuel Oil hose 25/34 WP20BAR
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Area of use
Bend radius
125 mm
Diameter inner
25 mm
Diameter outer
37 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
50 m
Pressure burst min.
60 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C